Nowa wójt gminy Zgierz. Są wyniki przedterminowych wyborów

Wioleta Głowacka zwyciężyła w niedzielę w przedterminowych wyborach na wójta gminy Zgierz - poinformowała Gminna Komisja Wyborcza w Zgierzu. Uzyskując w drugiej turze blisko 60 procent głosów pokonała Marcina Karpińskiego.

Zdjęcie ilustracyjne
Filip Blazejowski/Gazeta Polska

Podczas niedzielnej, drugiej tury wyborów Głowacka zdobyła 59,90 procent głosów. Zagłosowało na nią 2099 osób. Drugi z kandydatów – były wicestarosta zgierski Marcin Karpiński - otrzymał 1405 głosów, czyli 40,1 proc. poparcia. Oboje kandydaci startowali z własnych komitetów wyborczych. Frekwencja wyniosła 30 procent. 

Głowacka ma 48 lat, pełniła funkcję sołtysa Białej – miejscowości należącej do gminy Zgierz. Zarządzenie przedterminowych wyborów ogłoszono po tym, jak w lutym tego roku tragicznie zmarła dotychczasowa wójt Barbara Kaczmarek. O fotel wójta gminy Zgierz ubiegało się początkowo pięcioro kandydatów.

Wybory odbyły się w sposób tradycyjny. Komisje pracowały z zachowaniem zaleceń sanitarnych. Głosujące osoby wchodziły do lokalu wyborczego w maseczkach na twarzy. Długopisy były używane jednorazowo.

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

 

#Zgierz #wójt #wybory

mk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo