Trasa jest zablokowana, kierowcy korzystają z objazdów drogami lokalnymi. Rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Starogardzie Gd. asp. sztab. Marcin Kunka poinformował, że jedna z osób rannych została zabrana do szpitala śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że najpierw kobieta kierująca hondą najechała na tył auta jadącego w tym samym kierunku, a następnie zderzyła się z samochodem jadącym z naprzeciwka. Wcześniej, policjanci z drogówki zauważyli, że kobieta ta na skrzyżowaniu wyprzedza inne auta i chcieli ją zatrzymać do kontroli i ukarać mandatem. Kierująca samochodem nie reagowała jednak na sygnały policjantów nakazujące zatrzymanie i uciekając spowodowała ten wypadek

- wyjaśnił Kunka.

Kobieta nie miała uprawnień do kierowania pojazdem. Policjanci pobrali od niej krew w celu sprawdzenia, czy w chwili wypadku nie była pod wpływem alkoholu i środków odurzających.

Dyżurny Łukasz Błotnicki z gdańskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad poinformował, że utrudnienia na dk 22 potrwają do ok. 21.