Stale spada we Włoszech liczba osób obecnie zakażonych koronawirusem - jest ich 42 tysiące, o około 1600 mniej niż w sobotę.

Potwierdzono dotychczas w ciągu ponad trzech miesięcy epidemii 233 tysiące przypadków koronawirusa. Wyleczonych jest już 157 tys. osób. Od soboty przybyło ich ponad 1800.

W Lombardii zanotowano spadek zgonów; podczas gdy w sobotę było ich 67, w niedzielę - 33. Nie zmieniła się dzienna liczba kolejnych przypadków zakażeń; znów wyniosła 210. Zmniejsza się ona natomiast w Mediolanie, gdzie przybyło ich tylko 13. Prawie 60 procent wszystkich nowych zakażeń w kraju rejestruje się nadal w Lombardii.

13 następnych infekcji wykryto w stołecznym regionie Lacjum, w tym 8 w Rzymie.

Na Sardynii nie stwierdzono ani jednego zgonu na Covid-19, ani żadnego nowego zakażenia. Od pięciu dni wyzerowana jest liczba nowych zakażeń w Umbrii.

Dane potwierdzające poprawę sytuacji w całych Włoszech ogłoszono na trzy dni przed kolejnym złagodzeniem obowiązujących od ponad trzech miesięcy restrykcji. Od 3 czerwca można będzie swobodnie podróżować między regionami. Zniesiony też zostanie wymóg kwarantanny dla osób przybywających z krajów strefy Schengen i z Wielkiej Brytanii.