Zmieniono warunki zwiedzania w Muzeum Powstania Warszawskiego

Muzeum Powstania Warszawskiego zostanie otwarte 3 czerwca. Zmienią się godziny pracy placówki, a także trasa i warunki zwiedzania. Możliwe będzie samodzielne poznawanie ekspozycji z nową ścieżką audio oraz wirtualnie.

Goście, którzy odwiedzą Muzeum, będą mogli skorzystać z nowej ścieżki audio lub zwiedzić ekspozycję z przewodnikiem, przestrzegając zasad bezpieczeństwa. Osoby, które ograniczają wychodzenie lub mieszkają daleko, a także chciałyby zwiedzić ekspozycję, będą mogły posłuchać o wydarzeniach z sierpnia i września 1944 r. we własnym domu.

– napisała rzeczniczka prasowa MPW Anna Kotonowicz.

Nowe zasady funkcjonowania instytucji kultury spowodowały zmianę trasy zwiedzania, którą będzie można przejść z nowym przewodnikiem audio na swoim telefonie komórkowym.

Do dyspozycji gości będą specjalne karty z kodem QR, dostępne w kasie biletowej. Zeskanowanie kodu QR własnym telefonem przeniesie nas do strony Muzeum, na której znajdować się będzie dźwiękowy przewodnik po MPW. Dalej, podążając za głosem lektora, przejdziemy trasą, która prowadzi przez ekspozycję muzealną oraz Park Wolności.

– czytamy w przesłanej informacji.

Kotonowicz przypomniała, że ze względu na bezpieczeństwo gości niektóre elementy ekspozycji zostały tymczasowo wyłączone ze zwiedzania, by zminimalizować miejsca dotykowe, takie jak szufladki z biogramami czy zdjęcia w fotoplastikonach. Z tymi fragmentami ekspozycji będzie można zapoznać się poprzez na stronie: www.1944.pl. Po MPW oprowadzać będą gości głosy Andrzeja Ferenca i Agnieszki Kunikowskiej.

Osobom, które nie mogą przyjść do Muzeum, proponujemy wirtualne zwiedzanie za pomocą aplikacji PWA (Progressive Web App), dzięki której można zwiedzać Muzeum Powstania Warszawskiego z dowolnego miejsca na świecie, także z własnego domu

Aby skorzystać z aplikacji, należy zeskanować telefonem kod QR ze strony internetowej Muzeum (www.1944.pl). Po załadowaniu treści można korzystać z aplikacji, nawet jeśli nie ma się dostępu do Internetu i sieci Wi-Fi.

Zwiedzanie za pomocą aplikacji PWA trwa nieco ponad godzinę i zostało przygotowane w języku polskim i angielskim. Aplikacja będzie dostępna online do końca czerwca 2020 r. Z aplikacji można także korzystać w Muzeum za pomocą własnego telefonu.

Podczas zwiedzania należy obowiązkowo zakrywać nos i usta, nosić rękawiczki ochronne, a także utrzymywać dystans społeczny. Zwiedzanie grupowe (dla grup liczących więcej niż pięć osób) jest zawieszone.

Obowiązywać będą nowe godziny otwarcia MPW - w poniedziałki, środy, czwartki, piątki soboty i niedziele Muzeum czynne będzie w godz. 10–18, we wtorki będzie nieczynne.

 

 Źródło: pap.pl

 

#Muzeum Powstania Warszawskiego #otwarcie MPW #koronawirus #nowe zasady zwiedzania

Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo