Twórcy nowej Polski

  

Zamknijmy na chwilę oczy i postarajmy się wyobrazić, jak wyglądałaby Polska, gdyby wybory prezydenckie wygrał któryś z głównych kandydatów Andrzeja Dudy. Oczywiście opierając się na ich wypowiedziach i obietnicach wyborczych. Skupię się na tych najważniejszych punktach ich programu.

Po pierwsze: inwestycje won! Broń Boże nie budujmy Centralnego Portu Komunikacyjnego ani nie przekopujmy mierzei. Bo przecież po co nam takie polepszające nasze położenie strategiczne i rewolucjonizujące kolej inwestycje?

Po drugie: nie dozbrajajmy armii ani nie budujmy w Polsce baz dla amerykańskiego wojska; to drogie i jak wiadomo niepotrzebnie drażni Moskwę. 

Po trzecie zrezygnujmy z węgla i kopalni w 10 lat. Elektrownie będziemy mieć napędzane wodą i wiatrem, bo atomowych też nie chcemy. Jak wiadomo powszechnie, u nas bez przerwy wieje i leje się woda.

Po kolejne zróbmy sobie ustawę o związkach partnerskich, bo to jest po prostu problem, który jest najpilniejszą potrzebą Polaków.

I oczywiście zatrzymajmy wszelką reformę sądów, bo przecież tak jak jest, jest wspaniale i sprawiedliwie. Rzeczą jasną jest też, że uwolnione od groźby reformy stare sądy i trybunały nie będą miały problemów z ukaraniem „pisiorów” za próby reform. 

Zaręczam, że tak skrojona Polska bezbronna, z dużym bezrobociem i skazana na łaskę i niełaskę Brukseli, Moskwy i Berlina będzie przedmiotem wszelkich zachwytów sąsiadów z Zachodu i Wschodu jak również wielu kolegów i koleżanek opozycyjnych kandydatów. Tylko przeciętni szarzy Polacy, bez pracy i perspektyw trochę zmarkotnieją. Ale wtedy przecież już nie będzie się trzeba nimi przejmować.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Wczytuję komentarze...

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts