Prezydent w TVP1 z okazji Zielonych Swiątek, jak potocznie nazywane jest święto Zesłania Ducha Świętego, złożył rolnikom życzenia.

"Przede wszystkim życzę, żeby z tych pól (...) w całym naszym kraju zebrali w tym roku jak największy plon, żeby płody rolne były kupowane po uczciwej cenie przez tych, którzy je skupują, czyli – krótko mówiąc – żeby rolnik był traktowany uczciwie. Żebyśmy my, jako polskie władze, dali też radę w jak największym stopniu zabezpieczyć rolnika – by tę uczciwość mu zapewnić"

- mówił Andrzej Duda.

Życzył rolnikom, aby w czasie dożynek, czasie podsumowań zbiorów byli uśmiechnięci, zadowoleni, mieli zapewnione zasiewy na następny rok i byli zabezpieczeni, jeżeli chodzi o wszelkie możliwości rozwoju gospodarstwa na następne lata. "Żeby ten rok nie przyniósł im trosk, aby mogli gospodarować spokojnie, czyli powiem – akurat idealnie pasuje to w święto Zesłania Ducha Świętego: szczęść Boże polskim rolnikom" - powiedział prezydent.

Dodał, że chciałby, żeby nie było żadnych klęsk żywiołowych, żeby rolnicy nie musieli się martwić; zaznaczył, że zaczęły padać deszcze i niebezpieczeństwo suszy w tym roku zmniejszyło się.

"Ale oczywiście susza głęboka, hydrologiczna cały czas jest zagrożeniem. W związku z powyższym musimy dziś realizować program retencji, zwłaszcza małej retencji. Jest to pewna zmiana filozofii – program, który będzie trwał lata, ale wdrażamy go i chciałbym, byśmy go nadal realizowali"

- powiedział Andrzej Duda.