Niemiecka droga i polska odpowiedź

  

Trochę ucieka nam to, co dzieje się obecnie w Niemczech. A dzieje się w przestrzeni kościelnej sporo. I wcale nie chodzi tylko o zamknięte świątynie (choć to niewątpliwie jest problem), ale raczej o to, co dzieje się w ramach drogi synodalnej – dialogu na temat wewnętrznych reform w Kościele w Niemczech.

I tak już po kilku miesiącach zawiesił uczestnictwo w jej części biskup pomocniczy archidiecezji kolońskiej Dominik Schwaderlapp. Dlaczego tak się stało? On sam wskazuje, że powodem jest to, że jego zdaniem znaczna część jej uczestników zmierza ku odrzuceniu nauczania moralnego Kościoła w kwestiach etyki seksualnej i zastąpienia go odmiennym, a do tego chce je budować na ruchomych piaskach własnych przekonań, a nie na tradycji Kościoła. Antropologia, etyka, rozumienie miłości, seksualności będą tematami głęboko dzielącymi katolików, a tej debaty nie da się uniknąć również w Polsce. Teologia ciała, głęboko, ale także krytycznie przemyślana, jest odpowiedzią na wiele pytań, ale konieczne jest jej rozwijanie, a nie tylko powtarzanie. Szczególnie że nauki społeczne i neuronauki stawiają wobec nas nowe pytania i problemy, z którymi także trzeba się zmierzyć.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Wczytuję komentarze...

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts