Sklepy dobre dla Polaków

  

Wieści o ogólnopolskiej państwowej sieci sklepów spożywczych, która miałaby powstać na bazie firm rolno-spożywczych tworzących Krajową Spółkę Cukrową, rozsierdziły nie tylko „Gazetę Wyborczą”.

Już tylko złośliwości tego ostatniego tytułu, że „PiS chce mieć swoje sklepy spożywcze”, to dobry argument, by rzecz całą wcielić w życie. Ale są i lepsze. Państwowa sieć spożywczaków daje trzy realne korzyści. Po pierwsze: więcej pieniędzy dla polskich producentów i przetwórców. Po drugie: większe oszczędności dla polskich konsumentów. I pewność, że kupują naprawdę rodzimy towar, a nie jedynie coś ometkowanego choćby jako „polskie ziemniaki”. Po trzecie: to zysk dla skarbu państwa, pewność płaconych w kraju podatków. Nie zabraknie głosów, że to powrót do PRL. Ale tego argumentu często używało się przeciw rządom PiS, by zdyskredytować politykę gospodarczą ambitniejszą niż lumpenliberalna. W rzeczywistości państwowa sieć – która nie byłaby przecież monopolistą – to spora szansa, by wzmocnić pozycję polskich rolników i konsumentów względem sieci handlowych, którym zdarza się sprzedawać zagraniczne produkty rolne jako polskie.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Wczytuję komentarze...

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts