Skandal! Rosja milczy ws. zamiany ciał ofiar

  

Rosyjskie władze nie odniosły się do szokującej informacji o zamianie ciał ofiar katastrofy smoleńskiej. Kreml przyjął taktykę, zgodnie z którą nie ma zamiaru się z niczego tłumaczyć.

Informacji o skandalu związanym z zamianą ciał ofiar katastrofy TU-154M nie można znaleźć w dzisiejszej rosyjskojęzycznej prasie. Temat ten po prostu w Rosji nie istnieje. Jedynie największe agencje informacyjne RIA-Nowosti, ITAR-TASS i Interfax, a także dwie czołowe stacje radiowe - Echo Moskwy i Rossijskaja Służba Nowostiej (RSN) podały informację o zamianie ciała Anny Walentynowicz z ciałem innej ofiary katastrofy.

Informacja przebiła się zaledwie na kilku portalach internetowych. Władze rosyjskie zdają się jednak w ogóle jej nie zauważać i do tej pory nie wydały żadnego komentarza.

W swojej informacji agencja RIA-Nowosti wybiła w tytule korespondencji z Warszawy, że „ciała dwóch ofiar katastrofy Tu-154 pomylono przed pogrzebami w Polsce”. Natomiast w depeszy Interfax pojawiła się informacja, że „rodziny kilkorga Polaków, którzy zginęli w katastrofie pod Smoleńskiem 10 kwietnia 2010 roku, mogły omyłkowo otrzymać do pochowania szczątki innych ofiar, a nie swoich bliskich”.

Na wczorajszej konferencji prasowej płk Zbigniew Rzepa pytany, czy został wydany zakaz przeprowadzenia sekcji zwłok na terenie Polski przyznał, że nikt nie wydawał takiego zakazu ani nie podejmował decyzji w tej sprawie. Oznacza to, że po przetransportowaniu ciał ofiar katastrofy do Polski, wbrew temu, co mówił m.in. szef kancelarii premiera Tomasz Arabski, można było wykonać sekcje zwłok.

Obecni na konferencji dziennikarze pytali, czy w związku z zamianą ciał ofiar katastrofy strona polska zażąda wyjaśnień od strony rosyjskiej. Rzecznik Naczelnej Prokuratury Wojskowej stwierdził, że póki co nie ma takiej potrzeby. Jeden z obecnych na sali reporterów zapytał, co jeszcze musi się w takim razie wydarzyć, żeby prokuratura zażądała wyjaśnień od Rosji. Na to pytanie płk. Rzepa nie udzielił odpowiedzi...


Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP,niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Niewybuch. Ewakuacja 150 mieszkańców

/ arembowski

  

Ok. 150 mieszkańców miejscowości Wygoda w powiecie łomżyńskim (Podlaskie) w sobotę zostanie ewakuowanych w związku ze znalezieniem niewybuchu. Miejsce znaleziska zostało zabezpieczone przez służby.

Jak poinformowała Edyta Wilczyńska z podlaskiej policji, na prywatnej posesji podczas prac budowlanych został znaleziony pocisk lotniczy. Po godzinie 18 w sobotę została podjęta decyzja o ewakuacji okolicznych mieszkańców.

Promień ewakuacji wynosi ok. 800 m; ewakuowanych zostanie ok. 150 osób z 50 domów - poinformowała policja.

"Na miejscu są policjanci, którzy zabezpieczają miejsce zdarzenia oraz saperzy z jednostki wojskowej z Orzysza"

- poinformowała Wilczyńska. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl