Wokół groty zgromadziło się w sobotę po południu kilkadziesiąt osób.

Różaniec z papieżem odmawiali lekarz pulmonolog i pielęgniarka, farmaceuta, wolontariusz Obrony Cywilnej z rodziną, kapelan rzymskiego szpitala zakaźnego, mężczyzna i zakonnica wyleczeni z Covid-19, a także kobieta, której matka zmarła w czasie epidemii. Środowisko dziennikarzy reprezentuje watykanistka stacji telewizyjnej Rai News 24 Vania De Luca.

Jest także rodzina, w której przed miesiącem, w szczycie kryzysu epidemicznego urodziło się dziecko; chłopiec o imieniu Jacopo.

- Wybraliśmy właśnie jego z rodzicami, ponieważ przyszedł na świat w tym dramatycznym okresie. Jacopo jest tym, który daje nadzieję, jest tym, który pozwala zrozumieć, że życie trwa i będzie szło zawsze naprzód, ponieważ człowiek jest stworzony dla życia, został powołany, aby żyć

 - powiedział watykańskim mediom przewodniczący Papieskiej Rady ds. Nowej Ewangelizacji arcybiskup Rino Fisichella.

W modlitwie z papieżem uczestniczyły sanktuaria na całym świecie: Lourdes, Fatima, San Giovanni Rotondo, Pompei, Jasna Góra (Europa); Sanktuarium Niepokalanego Poczęcia w Waszyngtonie, Sanktuarium Matki Bożej z Guadeloupe (Ameryka Płn.); Chiquinquira, Lujan, Milagro (Ameryka Płd.); Elele, Notre-Dame de la Paix (Afryka).