Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

Joker Piątek. Kolejne trafienie Polaka dla Herthy

Krzysztof Piątek wyrasta na super-rezerwowego Herthy Berlin. W drugim kolejnym spotkaniu Bundesligi Polak jako joker wszedł z ławki rezerwowych i wpisał się na listę strzelców. "Il Pistolero" w meczu z Augsburgiem ustalił wynik na 2:0 w doliczonym czasie gry.

twitter.com/pjona9official

W środowym meczu z RB Lipsk Piątek na boisko wszedł z ławki w 71 minucie. W 82. okazał się pewnym egzekutorem rzutu karnego i zdobywając swojego drugiego gola w Bundeslidze doprowadził do wyrównania w spotkaniu z faworytem.

Polak, który po zmianie trenera stracił miejsce w podstawowym składzie Herthy ponownie zaliczył świetną zmianę. W sobotnim spotkaniu 29 kolejki Piątek zmienił w 65. minucie Dodiego Lukebakio. Już w doliczonym czasie gry zawodnicy drużyny z Berlina wyszli z kontrą. "Il Pistolero" otrzymał podanie od Vladimira Daridy i pewnie wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem.

Krzysztof Piątek znowu strzela

Było to trzecie trafienie Polaka odkąd w styczniu trafił do stolicy Niemiec z AC Milan i pierwszy gol zdobyty przez niego dla Herthy z akcji. Drużyna z Berlina z Augsburgiem wygrała 2:0 i awansowała na 9. miejsce w tabeli.

Źródło: niezalezna.pl