Adam Bielan, szef sztabu wyborczego prezydenta Andrzeja Dudy, wskazywał na dzisiejszej konferencji prasowej, że maksyma "praca, nie kłótnie" przyświecała wspólnym rządom Zjednoczonej Prawicy oraz prezydenta Andrzeja Dudy przez ostatnie cztery i pół roku.

Jak dodał, to właśnie dzięki tej współpracy udało się szybko zrealizować kluczowe obietnice wyborcze i wprowadzić programy społeczne: 500+, 300+. 13. emerytura, a także obniżyć wiek emerytalny. "Dzięki tej zgodnej współpracy między rządem, parlamentem a prezydentem udało się szybko przyjmować ważne ustawy w czasie kryzysu zdrowotnego związanego z epidemią koronawirusa. Zgodna współpraca rządu i prezydenta umożliwiła wprowadzanie kolejnych bardzo ważnych pakietów antykryzysowych w związku z globalnym kryzysem gospodarczym" - wskazywał europoseł PiS.

Alternatywą dla tych "zgodnych rządów" - zdaniem Bielana - jest "koalicja chaosu".

Skutki tego chaosu, tej politycznej awantury widzimy dzisiaj w Senacie opanowanym przez większość opozycyjną, który został przez opozycję zmieniony w izbę obstrukcji

 - wskazywał.

Tymczasem w mediach społecznościowych Prawa i Sprawiedliwości ukazało się nagranie zatytułowane właśnie "Praca, nie kłótnie". Zamieszczamy je poniżej.