Najnowsze dane Ministerstwa Zdrowia: 221 zakażeń, niemal wszystkie na Śląsku

Mamy 221 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem - podało Ministerstwo Zdrowia w oficjalnym komunikacie swoim koncie na Twitterze. Niemal wszystkie nowe zakażenia pochodzą z woj. śląskiego. Nie odnotowano żadnego nowego zgonu z powodu COVID-19.

zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com

Zakażenia pochodzą geograficznie z województw: śląskiego (178), dolnośląskiego (14), opolskiego (11), świętokrzyskiego (5), małopolskiego (4), zachodniopomorskiego (4), podlaskiego (3) i lubuskiego (2).

 

Nie odnotowano żadnego zgonu z powodu COVID-19.

Wcześniej w dziennym komunikacie ministerstwo podało informację, że liczba hospitalizowanych osób w Polsce wynosi 2207. Kwarantanną objętych jest 80182 osób, nadzorem epidemiologicznym - 19161 osób. Wyzdrowiało dotąd już 11016 osób.

Informacja, że ktoś jest objęty kwarantanną dotyczy osób zdrowych, które miały bliski kontakt z osobami zakażonymi lub podejrzanymi o zakażenie koronawirusem. Zaś informacja, że ktoś jest objęty nadzorem epidemiologicznym oznacza, że nie miał bezpośredniego kontaktu z nosicielem lub chorym, ale na wszelki wypadek sprawdza się stan zdrowia tej osoby.

 

 Źródło: niezalezna.pl, Ministerstwo Zdrowia

#Ministerstwo Zdrowia #koronawirus #koronawirus w Polsce #epidemia #stan epidemii

Mateusz Tomaszewski
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo