Zatrzymano poszukiwanego przez Interpol. Obywatel Rosji sam przyszedł do Straży Granicznej

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Warszawie zatrzymali obywatela Rosji poszukiwanego czerwoną notą Interpolu władze Federacji Rosyjskiej - powiedziała rzecznik prasowy Komendanta Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej por. SG Dagmara Bielec-Janas.

fot. strazgraniczna.pl

Jak poinformowała por. SG Dagmara Bielec-Janas, do zatrzymania doszło w minioną środę. "Mężczyzna wpadł w ręce funkcjonariuszy w trakcie wizyty w warszawskiej placówce Straży Granicznej w celu ustalenia swojej sytuacji pobytowej na terytorium RP" - przekazała funkcjonariusza Straży Granicznej.

Podczas sprawdzania statusu cudzoziemca w systemach okazało się, że jego dane figurują w bazie Interpolu - jako osoby do zatrzymania, poszukiwanej przez rosyjski wymiar sprawiedliwości

 - podała.

Wskazała, że mężczyzna jest podejrzany o udział w nielegalnej formacji zbrojnej. "Zarzuca mu się także nielegalny zakup, składowanie i transport broni palnej i amunicji" - dodała.

Zatrzymany obywatel Rosji został doprowadzony w piątek do sądu, który zdecydował o umieszczeniu mężczyzny na 40 dni w areszcie. 

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#straż graniczna #Warszawa #czerwona nota #obywatel Rosji #poszukiwany #Interpol

tm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo