Prezydent odwiedził w piątek Międzyrzecz, gdzie wziął udział w uroczystości odsłonięcia tablicy upamiętniającej powstanie pierwszych organów administracji polskiej na ziemi lubuskiej.

Andrzej Duda podkreślił, że przez ostatnie dni dziękował samorządowcom za ich piękną działalność.

"Chcę dzisiaj podziękować także tutaj w Międzyrzeczu, także tutaj na ziemi lubuskiej za państwa trud codziennie wkładany po to, żeby tutaj budować pomyślność swoich współmieszkańców, pomyślność osobistą, ale zawsze to podkreślam budując tę małą ojczyznę. Budując swoją Polskę lokalną, Polskę powiatową, wojewódzką budujecie państwo także i Rzeczpospolitą Polską"

- zaznaczył prezydent.

Wyraził też nadzieję, że Polska w ciągu kolejnych lat nie tylko będzie mogła dalej się rozwijać, ale wyjdzie z kryzysu spowodowanego pandemią koronawirusa.

"Damy sobie radę z tym kryzysem który nas dotknął - i tak jak ta ziemia potrafiła się odbudować, tak jak tutaj potrafiła się odbudować Polska państwowość, - skoro wtedy daliście Państwo radę, to jakżeż mielibyście nie dać rady teraz, kiedy kryzys dotknął nas tylko na chwilę"

- powiedział Duda.

"Jestem przekonany, że wspólnie działając, przy wsparciu władz centralnych razem z władzami samorządowymi, przede wszystkim mądrą, wspólną, konsekwentnie realizowaną polityką damy radę i przejdziemy przez ten trudny czas"

- podkreślił prezydent. "Chcę państwa zapewnić, że jestem w tym z państwem i wspieram z całej mocy" - dodał.