"Potrzebujemy do najnowszej realizacji fotografii i krótkich amatorskich filmów, na których uwiecznione będą dwie dziewczynki w wieku 3-9 lat - na pierwszym planie, bawiące się w śniegu (np. lepiące bałwana, zjeżdżające na sankach czy nartach) lub zdjęć z wakacji (plaża, ogród, miejska przestrzeń)"

– napisał do widzów reżyser spektaklu "Fałsz" André Hübner-Ochodlo.

Zdjęcia i filmy będą częścią spektaklu i będą wyświetlane jako wspomnienia z dzieciństwa dwóch głównych bohaterek, granych przez Teresę Dzielską i Iwonę Chołuj. Materiały powinny być z lat 70., 80. i 90. Należy je przesłać do 10 czerwca.

Bohaterkami spektaklu "Fałsz" Lot Vekemans są siostry: Sis, celebrytka i znana moderatorka telewizyjna i Kat, uznana aktorka dramatyczna. Siedzą w policyjnej celi, oskarżone o spowodowanie śmiertelnego wypadku drogowego i ucieczkę z miejsca zdarzenia. Kat, niby pijana, spała na przednim siedzeniu, a Sis, która podobno siedziała za kierownicą, przypomina sobie tylko, że samochód uderzył w barierę ochronną. Próby wyjaśnienia przebiegu zdarzeń łączą się z życiowym rozrachunkiem.

Dramat miał swoją prapremierę w 2013 r. w Gandawie, a w 2014 r. otrzymał nagrodę Królewskiej Akademii Języka i Kultury Niderlandzkiej jako najlepszy dramat roku. Jego autorka - Lot Vekemans - jest zaliczana do wschodzących gwiazd współczesnej dramaturgii. Zebrała również bardzo pochlebne recenzje za opublikowaną w 2016 r. powieść "Ślubna sukienka z Warszawy".

Autorem przekładu jest Ryszard Turczyn, za reżyserię, scenografię i kostiumy odpowiada André Hübner-Ochodlo, za muzykę - Adam Żuchowski.