30 sierpnia 2015 roku Paweł Miter pisał w „Gazecie Warszawskiej”:

„Sorry, ale spierdalajcie ze swoimi pejsowatymi roszczeniami do Merkelowej, a nawet i samego diabła, niewiele mnie to interesuje, tak samo jak problem sztucznie wzniecanego antysemityzmu, a od "złotego pociągu", jeśli faktycznie istniej się odpieprzcie, chyba że Wam wciąż mało. Zajudzać zatem będę: "chrzańmy Żydów i ich historyjkę"

– można czytać w artykule „Łowcy skarbów z pejsami! Jak długo Wam w tych tęgich łbach będzie się jeszcze przewracało?”.

Miter to dobry kolega Grzegorza Jakubowskiego, który pisał w Gazecie Warszawskiej, gdzie pojawiały się takie teksty – jak ten powyżej. ZycieStolicy.pl podaje, że Jakubowski jednocześnie ma wciąż pracować dla „Gazety Finansowej”, pisząc pod pseudonimem Wiktor Kowalski.

Jak poinformował portal ZycieStolicy.pl, jednym z najnowszych "nabytków personalnych" Urzędu Dzielnicy Żoliborz ma być Grzegorz Jakubowski. To dziennikarz, który w swojej pracy interesował się nośnymi tematami, takimi jak KNF czy komisja ds. Amber Gold. 

- Zawsze występował w roli osoby bombardującej działania instytucji rządowych. Szczególnym celem jego ataków stała się Agencja Wywiadu oraz Centralne Biuro Antykorupcyjne, ze szczególnym upodobaniem kierownictwa służb specjalnych. Do grona jego informatorów należeli min. mjr Rober Terela. Nie do końca pozostają jasne jego relacje z płk Grzegorzem Małeckim i jego ludźmi. Jakubowski zawsze znajdował wsparcie wśród przeciwników rządów Zjednoczonej Prawicy lub osób czujących żal do tego środowiska

- podaje Życie Stolicy, wymieniając rozmówców Jakubowskiego: Bianka Mikołajewska, Wojciech Czuchnowski, gen. Marek Dukaczewski. 

Jak ustalili dziennikarze portalu Życie Stolicy, Grzegorz Jakubowski obecnie ma pracować w Urzędzie Dzielnicy Żoliborz w ewidencji ludności (meldunki oraz dowody osobiste). Zniknęło jego konto na Twitterze, a nazwiska próżno szukać w stopkach redakcyjnych. Tymczasem, Życie Stolicy podaje, że Jakubowski wciąż pracuje dla Gazety Finansowej, pisząc pod pseudonimem Wiktor Kowalski. 

ZycieStolicy.pl wskazuje też na dawną współpracę Jakubowskiego z Janem Pińskim - redaktorem naczelnym portalu wiesci24.pl. Serwis ten prezentuje hejterskie treści. Znaleźć można tam ostrą krytykę pod adresem Zjednoczonej Prawicy, jak również dużo łagodniejsze wpisy na temat Władysława Kosiniaka-Kamysza czy... Rafała Trzaskowskiego. A dodajmy do tego, że artykuły wiesci24.pl są często "podawane dalej" przez hejterski Sok z Buraka.