Orban zapowiada konsultacje narodowe. Pytania o koronawirusa i propozycję Sorosa

Rząd Węgier przeprowadzi nowe konsultacje narodowe, tym razem na tematy związane z pandemią koronawirusa – poinformował dziś premier Węgier Viktor Orban w Radiu Kossuth.

Viktor Orban
Elekes Andor / CC BY-SA (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0)

Dziś została przygotowana większa część kwestionariusza, przed południem jeszcze będę się tym zajmować i jeśli się uda, to dziś po południu będę mógł uruchomić konsultacje narodowe, które będą dotyczyć koronawirusa i ponownego ożywienia gospodarki – jakie posunięcia mają pozostać w mocy, jakie nowe wprowadzić, jak wychodzić z kryzysu gospodarczego

– powiedział Orban.

Dodał, że jedno z pytań będzie dotyczyć propozycji amerykańskiego finansisty George’a Sorosa, by wypuścić w celu sfinansowania walki z koronawirusem obligacje wieczyste, czyli takie, gdzie kapitał nie podlega spłacie, a należne są tylko roczne odsetki. Jak zaznaczył Orban, „jeszcze nasze wnuki musiałyby je spłacać”.

Premier oświadczył, że ludzie wtedy się jednoczą i wykonują podjęte przez władze posunięcia, jeśli się z nimi zgadzają i widzą ich sens.

W im większej liczbie punktów się zgadzamy, tym skuteczniejsze może być jakieś posunięcie. Moim zdaniem nadszedł odpowiedni czas, byśmy zastosowali narzędzie konsultacji narodowych. Mamy teraz spokojniejszy etap pandemii

 – powiedział.

Podkreślił, że dotychczasowa walka Węgier z pandemią koronawirusa była bardzo skuteczna i poprosił obywateli, by wypełnili kwestionariusze, które otrzymają pocztą.

Na Węgrzech stwierdzono dotąd zmarło 3 841 zakażeń koronawirusem, a 517 osób chorych na Covid-19 zmarło. 2 024 osoby uznano już za wyleczone. Od miesiąca liczba nowych zakażeń powoli spada.

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP

#Viktor Orban #Węgry #koronawirus #konsultacje #konsultacje narodowe #George Soros

tm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo