Z okazji Dnia Weterana Działań poza Granicami Państwa ustanowionego przez Sejm w 2011 r. na 29 maja, minister obrony narodowej złożył serdeczne podziękowania za służbę weteranom. Jak napisał w liście, "chylę czoła przed Waszymi dokonaniami i wkładem w budowanie dobrego imienia Polski na całym świecie. Wiem, że jesteście grupą osób, z których możemy być naprawdę dumni". I zapewnił, że weterani mogą liczyć na szacunek i wsparcie.

Szef MON przypomniał też, że "polscy żołnierze i pracownicy wojska od lat uczestniczą w misjach zagranicznych na terenie całego świata, a biało-czerwone barwy stały się symbolem profesjonalizmu, żołnierskiego kunsztu i wrażliwości na krzywdę słabszych".

Zwracając się do rodzin żołnierzy i pracowników wojska podkreślił, że ich poświęcenie i wsparcie "było i jest bezcenne".

- To dzięki wam żołnierze będący poza krajem, mogą skupić się na wykonywaniu zadań, które przed nimi postawiono

- napisał Błaszczak.

Dzień Weterana Działań poza Granicami Państwa obchodzony jest 29 maja wraz z Międzynarodowym Dniem Uczestników Misji Pokojowych. W ponad 90 misjach i operacjach poza granicami państwa wzięło udział ponad 115 tys. polskich żołnierzy i pracowników wojska. Podczas misji poległo 120 polskich żołnierzy i pracowników wojska, ponad 800 zostało rannych.