Zielone ludziki Trzaskowskiego

  

Od dłuższego czasu krąży dowcip, jakoby wobec nadmiaru sukcesów politycy totalnej opozycji zamierzali pójść do lasu, by zorganizować tam partyzantkę. Okazuje się, że nawet najbardziej groteskowy żart w przypadku Platformy może się zmaterializować w realnym świecie.

Oto bowiem prezydent Warszawy z pieniędzy warszawiaków przeznaczył 3 mln 600 tys. zł na szkolenie anarchistycznych zadymiarzy, dla których „własność prywatna to kradzież”, w zakresie taktyki walk ulicznych, a wykładowcami byli spece od „akcji bezpośredniej” (ciekawe, że tak nazywała się francuska lewacka organizacja terrorystyczna działająca w latach 70. i 80. – Action Directe) Kolektywu Szarańcza. A wszystko to działo się pod pretekstem tzw. Społecznej Szkoły Antykapitalizmu organizowanej przez Biennale Warszawa. Może wydawać się to mało poważne, ale w zestawieniu z dążeniem opozycji do uniemożliwienia przeprowadzenia wyborów prezydenckich, a w konsekwencji do wywołania istnego pandemonium konstytucyjnego, nawet niewielka grupka dobrze zorganizowanych fanatyków może sprawić, że następny ciamajdan nie będzie już powodem do żartów.

 


Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts