W październiku 2019 małżonka prezydenta złożyła osobistą wizytę we wrocławskim Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym im. Matki Teresy Potockiej. Do ośrodka są przyjmowane są nastolatki stwarzające problemy wychowawcze, niedostosowane społecznie, wymagające dodatkowej opieki i edukacji. W ramach pobytu w ośrodku młode kobiety uczestniczą w edukacji szkolnej w jednej z trzech placówek: szkoły podstawowej, liceum ogólnokształcącego i branżowej szkoły I stopnia.

W czwartek Agata Kornhauser-Duda rozmawiała z podopiecznymi i siostrami za pomocą internetu w formie wideokonferencji i - jak podano- pytała wszystkich o samopoczucie.

- W czwartek podopieczne mówiły o zbliżających się egzaminach zawodowych i ósmoklasisty, konkursach z wiedzy historycznej, aktywnościach artystycznych i obchodach urodzin Jana Pawła II. Przy okazji rozmowy o zbliżającym się Dniu Dziecka podopieczne ośrodka podzieliły się z Małżonką Prezydenta marzeniami dotyczącymi podróży i spotkań z bliskimi

 - poinformowano w komunikacie.

Jak zaznaczono, dziewczęta mówiły także o tym, że w związku z pandemią szyły wspólnie maseczki. W odpowiedzi na pytania nastolatek o pracę Pierwszej Damy w tym czasie, Agata Kornhauser-Duda opowiedziała m.in. o nowych projektach wykonywanych zdalnie: nauczaniu języka niemieckiego, promocji czytelnictwa, nagraniach w ramach #zostanwdomu, wsparciu potrzebujących, w tym drukowanych w Pałacu Prezydenckim przyłbicach i przeprowadzonych wideokonferencjach.

Jak podano, dziewczęta realizują wiele projektów edukacyjnych i rozwijają się artystycznie. W ramach niespodzianki dla Pierwszej Damy zaprezentowały własną choreografię taneczną, a jedna z nastolatek przeczytała swój wiersz o Karolu Wojtyle. „Wyszło rewelacyjnie, bardzo dziękuję” - chwaliła występy Agata Kornhauser-Duda cytowana na stronie internetowej. Na zakończenie spotkania nastolatki zaprosiły Pierwszą Damę do wspólnego zaśpiewania „Barki”.