StopCovid jest to aplikacja mobilna, służąca do śledzenia osób zakażonych koronawirusem. Zapowiedziano, że odtąd Francja będzie korzystać z nowego systemu monitorowania, który pozwoli na pełniejsze śledzenie osób zainfekowanych.

W ciągu ostatniej doby tylko w samych szpitalach francuskich zmarło 66 osób zakażonych koronawirusem, łącznie do czwartku liczba zmarłych wzrosła do 28 662 osób. Na oddziałach intensywnej terapii w szpitalach liczba chorych w dalszym ciągu spada.

Ministerstwo zdrowia poinformowało , że liczby dotyczące zgonów w domach opieki będą podane następnego dnia.

Na oddziałach intensywnej opieki medycznej "hospitalizowanych jest w czwartek 1 429 pacjentów z ciężką postacią Covid-19", tj. o 72 osoby mniej niż w środę. 73 proc. pacjentów na OIOM leczonych jest w szpitalach w czterech regionach - Ile de France, Grand-Est, Owernia-Rodan-Alpy, Hauts-de-France" - czytamy w komunikacie prasowym.

Liczba chorych na C0VID-19 przebywających w szpitalach spadła w czwartek o 472, z 15 680 do 15 208.

Spowolnienie wskaźnika infekcji i zmniejszona presja na francuski system opieki zdrowotnej były kluczowymi czynnikami w decyzji rządu o ogłoszeniu w czwartek przez premiera Eduarda Philippe'a dalszego złagodzenia zasad izolacji społecznej, w tym ponownego otwarcia barów, restauracji i plaż