W poniedziałek pracujący od 1990 roku w Programie Trzecim Polskiego Radia dziennikarz i prowadzący audycje Kuba Strzyczkowski został powołany na stanowisko dyrektora i redaktora naczelnego Programu Trzeciego Polskiego Radia. Na stanowisku tym zastąpił Tomasza Kowalczewskiego.

Prezydent Andrzej Duda był pytany o to, jak przyjął tę nominację podczas czwartkowej sesji "Pytań i Odpowiedzi" na Facebooku.

- Z ulgą. Zadowolony jestem, że powołany został człowiek, który wzbudza zaufanie. Pan redaktor Kuba Strzyczkowski jest osobą, która cieszy się autorytetem w środowisku radiowej Trójki. Mam nadzieję, że sytuacja się unormuje i radiowa Trójka nadal będzie dobrze działała ciesząc jej słuchaczy, a miłośników ma w całej Polsce. Więc mam nadzieję, że ta nominacja załatwia problem i że na tym wszystko, co działo się ostatnio wokół radiowej Trójki po prostu się zakończy. Trzymam w każdym razie kciuki, żeby panu redaktorowi wszystko dobrze się udało

- powiedział prezydent.

15 maja, podczas piątkowego notowania Listy Przebojów Programu Trzeciego podano, że pierwsze miejsce zajęła piosenka Kazika "Twój ból jest lepszy niż mój". Dyrektor Programu Trzeciego Tomasz Kowalczewski oświadczył, że podczas głosowania został złamany regulamin i do głosowania wprowadzono piosenkę spoza listy. Taką opinię przedstawiła też prezes Polskiego Radia Agnieszka Kamińska, zapewniając, że unieważnienie piątkowej Listy Przebojów Trójki nie ma nic wspólnego z cenzurą.

Dyrekcja Trójki zapowiedziała 18 maja zlecenie audytu Listy Przebojów na przestrzeni ostatnich lat i stworzenie regulaminu audycji. W niedzielę dyrektor radiowej Trójki podawał, że z ustaleń informatyków wynika, iż to prowadzący 15 maja audycję "zdecydował o przestawieniu piosenki" Kazika na miejsce pierwsze, a piosenka wybrana przez słuchaczy z największą liczbą głosów spadła na miejsce szóste.

Z Trójki odszedł prowadzący listę od 1982 roku Marek Niedźwiecki. Z Trójką pożegnali się także m.in. Piotr Kaczkowski Piotr Metz, Hirek Wrona, Marcin Kydryński i Agnieszka Szydłowska.