Pierwsza pełna kolejka Premier League po restarcie ma się odbyć w dniach 19-21 czerwca. Spotkania będą rozgrywane przy pustych trybunach.

Premier League wznawia rozgrywki

W Premier League dotychczas wykonano 2752 testy na obecność koronawirusa. Dwanaście dało wynik pozytywny. W środę piłkarzom zezwolono na treningi z kontaktem fizycznym. Część zawodników obawia się jednak powrotu na boisko. Napastnik Watfordu Troy Deeney dostaje pogróżki i jest hejtowany w internecie, bo odmówił udziału w treningach z drużyną.

Wcześniej szerokim echem odbiła się wypowiedź piłkarza Newcastle United. Danny Rose dwa tygodnie temu ostro krytykował plan wznowienia rozgrywek przekazując w mediach społecznościowych:

Rząd mówi, że powrót do gry podniesie morale narodu. Mam w dupie morale, kiedy zagrożone jest ludzkie życie. O powrocie do gry nie powinno się nawet mówić, dopóki liczba zakażeń i zgonów znacznie nie spadnie. Plan wznowienia rozgrywek to kiepski żart.

Angielska ekstraklasa pauzuje od 10 marca. Oprócz wspominanych zaległych spotkań, do rozegrania pozostało jeszcze dziewięć kolejek. W tabeli zdecydowanie prowadzi Liverpool, który ma 25 punktów przewagi nad wiceliderem - broniącym tytułu Manchesterem City. Kolejne lokaty zajmują Leicester City i Chelsea Londyn.