Zanim nadejdzie kolejna zaraza

  

Epidemia koronawirusa zdaje się słabnąć (oby!) i okazuje się chyba jednak mniej straszna, niż na początku się wydawało. Jednak za rok, może dziesięć lat i tak nadejdzie jakaś kolejna epidemia. Od zarania dziejów krążą wokół nas różne mniej „medialne” wirusy i bakterie, które wywołują poważne choroby. Z ostatnich miesięcy należy wyciągnąć naukę na przyszłość.

Na przykład skoro szpitale i domy opieki okazują się rozsadnikami zarazków, to co począć z tym, że przez ostatnie dziesięciolecia w wielu krajach następował proces konsolidacji usług medycznych w gigantycznych centrach? Czy nie powinno być więcej małych szpitali, przychodni oraz ambulatoriów? Czy nie powinno być więcej leczenia domowego i zdalnego? Czy nie należy położyć jeszcze większego nacisku na budowę odporności narodu poprzez propagowanie lepszego żywienia, rekreacji i dobrych nawyków? Ale najpierw trzeba podwyższyć poziom wiedzy z dziedziny biologii i medycyny, bo w ostatnich miesiącach wyszło na jaw, i to na skalę światową, że jest z tym kiepsko.


Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts