Rozumek senatorów

  

Ile warte jest „orzecznictwo” totalnych w kwestii przestrzegania konstytucji, pokazały ostatnie dni. Najpierw podważali legalność wyboru kandydatów na I prezesa Sądu Najwyższego. Ogłosili, że wybór jest ważny tylko wtedy, gdy kandydat dostanie ponad 50 proc. głosów. Równie dobrze mogliby ogłosić, że wybór jest ważny pod warunkiem, że to sędzia o nazwisku na „W”, jak Wróbel.

Niemniej politycy PO i propagandyści z „Wyborczej” i TVN powtarzali to bez zająknienia – dopóki rzecznik PiS Anita Czerwińska nie odczytała publicznie zapisów konstytucji z komentarzem jednego z autorytetów totalnych jasno mówiącego, że liczba głosów nie ma znaczenia. Dzień później w Senacie totalni wymyślili, że gdy skończy się kadencja prezydenta, jego obowiązki pełnić może… marszałek Senatu. To absurdalna teza – konstytucja mówi, w jakich okolicznościach obowiązki prezydenta może pełnić marszałek Sejmu, a jeśli nie może, to dopiero, w tych samych okolicznościach, marszałek Senatu, ale działający na rympał totalni kompletnie się absurdalnością swoich twierdzeń nie przejmują. Widać tu wyraźnie brak poszanowania jakichkolwiek zasad, ale też, co tu kryć – że w Senacie znaleźli się politycy opozycji o bardzo małym rozumku.

 


Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts