Hakerzy Putina w akcji

  

Hakerzy zaatakowali Ministerstwo Obrony Narodowej, włamali się na stronę Telewizji Republika, portal Niezależna.pl, Radia Szczecin oraz mediów publicznych, wykorzystując logo Polskiej Agencji Prasowej. Stało się to tuż przed polsko-amerykańskimi ćwiczeniami wojskowymi Defender-Europe 20 Plus.

Sprawa jest niezwykle poważna; kilka tygodni temu niemal w identyczny sposób została zaatakowana strona największej polskiej uczelni wojskowej – Akademii Sztuki Wojennej. Teraz przyszedł czas na polskie media – wiadomo, że poruszane w nich tematy są stałą prasówką zagranicznych mediów oraz zagranicznych służb, w tym NATO. Telewizja Republika stała się celem hakerów, ponieważ tematy związane z bezpieczeństwem Polski i suwerennością naszego kraju są często obecne na jej antenie. Niedawno o działalności rosyjskich służb w Polsce rozmawiałam z szefem Ośrodka Studiów Wschodnich dr. Adamem Eberhardtem, a w „Geopolitycznym tyglu”, programie dr. Jerzego Targalskiego, często jest poruszany wątek działań hybrydowych, w tym rosyjskiej dezinformacji. W związku z atakiem na stronę TV Republika została zawiadomiona prokuratura – mam nadzieję, że uda się znaleźć cyberprzestępców, którzy wykonują polecenia Kremla.

 


Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts