W środę portal tvp.info opublikował nagranie pokazujące zbieranie podpisów na listach poparcia pod kandydaturą Trzaskowskiego, mimo że jeszcze nie została ogłoszona data wyborów prezydenckich.

Tomasz Sakiewicz w TVP Info przyznał, że jednej sprawie się pomylił. - Twierdziłem kiedyś, że już ma (Platforma Obywatelska -red.) podpisy zebrane, później wpiszą jedynie daty i nazwisko kandydata. Na Małgorzatę Kidawę-Błońską mają na wszelki wypadek podpisy zebrane - mówił w programie „Minęła 20”.

- Mamy do czynienia z gangiem Olsena. Robią wielki skok, choć nie widzą, że kamery są włączone. Wynoszą worek pieniędzy, choć całe osiedle mówi, że to oni są winni. To parodia, ale też tragedia państwa. W imię czegoś tak głupiego i absurdalnego, co wyrabia Platforma, poświęca się w Polsce demokrację

- tłumaczył Sakiewicz.

Uznał, że dziś nie mamy już do czynienia z opozycją totalną.

 Dziś totalna opozycja stała się opozycją antydemokratyczną. Dziś negują demokrację. Dlaczego? Wynik dla nich jest fatalny. Po tym wszystkim będzie jeszcze gorzej

- tłumaczył naczelny „GP” i „GPC”.

Pogratulował też współautorowi materiału, redaktorowi naczelnemu portalu tvp.info Samuelowi Pereirze. - To jego wspaniała akcja dziennikarska, dobre dziennikarstwo śledcze. Pamiętam, jak jeszcze w GPC-u nagrał sprawę sędziego Milewskiego. To drugi tej rangi jego sukces dziennikarski, pokazujący, czym jest życie polityczne. Niegdyś obnażył polskie sądownictwo, dziś  Platformę Obywatelską - wskazał Sakiewicz.