Widać, słychać, Kierwińskiego dalej to nie przekonuje. "To manipulacja!" - grzmi poseł KO

Nie prowadzimy żadnej oficjalnej zbiórki podpisów pod kandydaturą Rafała Trzaskowskiego; materiał portalu tvp.info to prowokacja - ocenił przewodniczący warszawskiej Platformy Obywatelskiej Marcin Kierwiński. Chodzi o materiał portalu tvp.info, na którym widać, jak dziennikarze bez problemu składają podpisy poparcia dla kandydatury prezydenta stolicy.

Twitter/@tvp_info

Dziś po południu portal tvp.info poinformował, że w Warszawie zbierane są podpisy na listach poparcia dla kandydatury Rafała Trzaskowskiego. Opublikowano także nagranie, na którym widać, jak zbierane są podpisy. "Informację o nielegalnej zbiórce podpisów udało się potwierdzić na miejscu, a biuro prowadzi radna Koalicji Obywatelskiej Bożena Manarczyk, której w kampanii samorządowej osobistego poparcia udzielił Rafał Trzaskowski" - podaje portal.

Zdaniem Kierwińskiego "to prowokacja portalu tvp.info". Jak podkreślił, "komitet wyborczy Rafała Trzaskowskiego nie jest zarejestrowany, partia nie prowadzi żadnej oficjalnej zbiórki".

- Trudno jest mi odnieść się do prowokacji TVP Info, rozumiem, że boją się kandydatury Rafała Trzaskowskiego

- dodał.

- Ludzie dzwonią do nas, dopytują się, kiedy można będzie złożyć podpisy na kandydata, i wszystkich informujemy, że będziemy zbierać podpisy dopiero po ogłoszeniu wyborów, przez komitet wyborczy - powiedział.

 

 Źródło: PAP, tvp.info, niezalezna.pl

#kampania prezydencka #wybory prezydenckie #zbiórka podpisów #podpisy poparcia dla Rafała Trzaskowskiego #Marcin Kierwiński

am
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo