Z OSTATNIEJ CHWILI

Polska wygrała w Cardiff z Walią 1:0 i utrzymała się w najwyższej dywizji piłkarskiej Ligi Narodów • • •

PeoPay KIDS uczy dzieci świata finansów pod kontrolą rodziców

Bank Pekao konsekwentnie stawia na pozyskiwanie nowych klientów oraz na cyfryzację. W najbliższych dniach wprowadza unikalną na naszym rynku aplikację PeoPay KIDS. Przeznaczona jest dla dzieci w wieku 6–13 lat chcących zarządzać finansami.

zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com

Aplikacja obejmuje konto i bezpłatną kartę dla dziecka oraz panel rodzica do zarządzania aplikacją w nowym PeoPay oraz nowym Pekao24. PeoPay KIDS to:

  • portfel, czyli Konto Przekorzystne dla młodych (0 zł za prowadzenie rachunku płatniczego;
  • skarbonki w ramach rachunku oszczędnościowego Mój Skarb, na których dziecko będzie mogło zbierać pieniądze na wymarzone cele (0 zł za prowadzenie rachunku oszczędnościowego);
  • dedykowana karta PeoPay KIDS wydawana dziecku do Konta Przekorzystnego dla młodych (0 zł za wydanie i obsługę karty debetowej);
  • aplikacja mobilna PeoPay KIDS, instalowana na telefonie dziecka (0 zł za korzystnie z aplikacji).

Jak zapewnia bank, w pełni zdalne założenie oraz aktywacja pakietu PeoPay KIDS przez Panel Rodzica w nowej aplikacji PeoPay i nowym serwisie internetowym Pekao24 jest proste. Wymagane są podstawowe dane. Pakiet można również założyć w oddziale banku , bez obecności dziecka.

Aplikacja PeoPay KIDS to nowoczesne rozwiązanie, które pokazuje dzieciom, jak skutecznie budować prawidłowe postawy oszczędzania i zarządzania pieniędzmi. To przełomowe wdrożenie jest kolejnym, ważnym etapem transformacji cyfrowej Banku Pekao. Rozwiązanie, a w szczególności aplikacja, od początku do końca zostało zrealizowane całkowicie wewnętrznie przez pracowników Pekao

– mówi Leszek Skiba, p.o. prezesa Banku Pekao SA.

Zasada działania aplikacji jest bardzo prosta. Najmłodsi mają możliwość tworzenia skarbonek w ramach konta oszczędnościowego Mój Skarb, by odkładać w nich pieniądze na wybrane przez siebie cele i sprawdzać postęp zbiórki. Mogą też zrealizować przelew z bezpłatnego Konta Przekorzystnego lub doładować telefon – w tym przypadku prośba o autoryzację transakcji jest zawsze wysyłana rodzicowi. Dodatkowo PeoPay KIDS jest wyposażony w funkcję wirtualnego trenera, który udziela dziecku podpowiedzi i wprowadza w świat finansów.

Dzięki aplikacji dzieci będą zdobywały nowe umiejętności, które przydadzą im się w dorosłym życiu. Dostępny w niej trener (Lis, Złotówka lub Żubr) nauczy ich podstawowych pojęć oraz pokaże, jak skutecznie oszczędzać i gospodarować swoimi pieniędzmi

– mówi Marek Tomczuk, wiceprezes Banku Pekao SA.

Aplikacja może być zainstalowana na smartfonie dziecka, a jeśli go nie posiada – na urządzeniu rodzica. Dziecko może też posiadać własną (z jednym z sześciu przygotowanych wizerunków) kartę płatniczą PeoPay KIDS do Konta Przekorzystnego, dzięki której będzie mogło dokonać płatności w sklepach oraz wypłacać gotówkę – limit takich transakcji również ustala rodzic (min. 20 zł – max. 50 zł dziennie). Bank nie pobiera opłat za wydanie i obsługę karty.

Dzięki dostępowi do Panelu Rodzica w swojej aplikacji PeoPay i bankowości internetowej Pekao24 opiekunowie mają możliwość na bieżąco sprawować dyskretny nadzór nad finansami dziecka, w tym: weryfikować jego wydatki, kontrolować saldo konta czy ustawić funkcje, które będą dla niego dostępne. Jednocześnie mogą zadbać o bezpieczeństwo dziecka – ustalić dzienny limit wydatków na karcie płatniczej lub – kiedy zajdzie taka potrzeba – zablokować kartę lub aplikację. Rodzic ma także możliwość wykonania natychmiastowego przelewu na konto swojej pociechy albo zlecenia stałego kieszonkowego w postaci cyklicznej płatności.
 

 

 


Źródło: niezalezna.pl, Bank Pekao S.A.

#Bank Pekao #PeoPay KIDS #finanse #nauka oszczędzania

tm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo