Zbigniew Ziobro podczas konferencji prasowej z innymi liderami Zjednoczonej Prawicy, Jarosławem Gowinem i Jarosławem Kaczyńskim powiedział, że wydłużanie kampanii wyborczej nie służy polskiej gospodarce, która została nadszarpnięta pandemią, jak inne gospodarki na świecie.

W naszym interesie jest to, aby jak najszybciej zagwarantować stabilność polityczną wszystkich ośrodków władzy, zwłaszcza tak ważnego, jak urzędu prezydenta, po to, aby całą siłę politycy wszystkich stron sceny politycznej mogli koncentrować na wzmocnieniu dobrych procesów w gospodarce. Tak, aby Polacy byli pewni, że mają dobre perspektywy jeśli chodzi o miejsca pracy, o wynagrodzenie, o wszystko co jest ważne dla ich codziennego bytu

- stwierdził Zbigniew Ziobro.

Wydłużanie kampanii, przeciąganie na nieokreślony czas nie służy temu celowi

- dodał.

Zaapelował także do przedstawicieli opozycji, aby zachowali się odpowiedzialnie "i serio traktowali swoje zobowiązania wobec wyborców". "To dla nich jesteśmy wszyscy, i ci rządzący i ci w szeroko rozumianej opozycji" - skomentował, wyrażając nadzieję, że szybko uda się osiągnąć porozumienie w sprawie wyborów.