Kiedy powrót do normalności gospodarczej? Premier wskazał konkretne miesiące

Dzięki wsparciu z tarczy finansowej i antykryzysowej udało się uratować ponad 4 mln miejsc pracy - powiedział dziś premier Mateusz Morawiecki. Dodał, że na ten cel przeznaczono 40 mld zł.

Mateusz Morawiecki
twitter.com/PremierRP

Szef rządu na konferencji prasowej nawiązał do sytuacji na rynku pracy. Przypomniał, że mija miesiąc od wdrożenia "tarczy finansowej" oraz dwa miesiące od uruchomienia "tarczy antykryzysowej".

Premier poinformował, że dzięki temu wsparciu udało się uratować ponad 4 mln miejsc pracy. Dodał, że na ten cel przeznaczono 40 mld zł.

"To bardzo sprawne działania uratowało miliony miejsc pracy. To spowodowało, że i w kwietniu i w maju przyrosty bezrobocia były mniejsze niż ktokolwiek mógł się spodziewać"

- powiedział premier. Dodał, że rządowe instrumenty wsparcia okazały się skuteczne.

Zaznaczył, że cały czas należy zachować czujność względem koronawirusa. "Udało nam się uniknąć najgorszych ciosów jakie mogły na nas spaść od początku epidemii. Teraz przed nami nowa rzeczywistość, w której musimy nauczyć się żyć. Ten koronawirus cały czas z nami będzie do wynalezienia szczepionki, oby jak najszybciej" - podkreślił premier.

Wyraził nadzieję, że przy odpowiedniej dyscyplinie będziemy mogli szybko wrócić do normalności gospodarczej".

"Czerwiec, lipiec - to będą te miesiące powrotu w pełni do normalności gospodarczej"

- powiedział premier.

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#tarcza antykryzysowa #Tarcza Finansowa

mg
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo