Koszt odmrażania szkoły

  

Po ponaddwumiesięcznej przerwie część uczniów z najmłodszych klas wróciła do szkoły na zajęcia o charakterze opiekuńczym ze szczyptą dydaktyki. Ósmoklasiści u progu egzaminu dostali możliwość konsultacji bezpośrednich, choć zajęcia online są w obecnej sytuacji optymalne. Dydaktyka, też w nauczaniu zintegrowanym, wciąż jest prowadzona na odległość.

Idea powrotu najmłodszych uczniów wiązała się z umożliwieniem rodzicom powrotu do pracy. W wielu przypadkach obecność dzieci w szkole wynika bardziej ze zmęczenia rodziców, którzy non stop z nimi przebywali, niż z rzeczywistej potrzeby. Poza tym nauczyciele, nie tylko nauczania zintegrowanego, dostali w „prezencie” dodatkowe obowiązki, bo oprócz prowadzenia zdalnych lekcji zajmują się uczniami również w szkole, a ci nie uczestniczą w nauce, która odbywa się w tym czasie online. Słuszna idea odmrażania różnych sfer życia akurat w sferze edukacji budzi spore wątpliwości, tym bardziej że utrzymanie pełnego rygoru ostrożności w przypadku najmłodszych uczniów graniczy z cudem.

 


Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts