Wakacyjne "Spotkania z historią"

8. Zamojski Festiwal Filmowy "Spotkania z historią" odbędzie się w dniach 20-22 sierpnia - poinformowali organizatorzy. Do 31 maja można zgłaszać filmy dokumentalne, reportaże i filmy animowane o tematyce historycznej, które wezmą udział w konkursie.

PublicDomainPictures

Celem Zamojskiego Festiwalu jest popularyzacja twórczości telewizyjnej i filmowej o tematyce historycznej, zainteresowanie widzów historią oraz upowszechnianie wiedzy związane z tą dziedziną.

W konkursie festiwalowym przewidziane są dwie kategorie: film dokumentalny i reportaż o tematyce historycznej. Do konkursu zostaną zakwalifikowane filmy zrealizowane w okresie od 1 stycznia 2019 roku do 31 maja 2020 roku.

Jak podano, konkurs ma charakter międzynarodowy, jest otwarty dla polskich i zagranicznych produkcji. "Wyniki selekcji filmów do konkursu festiwalowego zostaną ogłoszone 3 lipca" - poinformowano.

8. Zamojski Festiwal Filmowy "Spotkania z historią" i pokazy filmów konkursowych odbędą się w Centrum Kultury Filmowej "Stylowy" w Zamościu.

Szczegółowe informacje, dotyczące naboru: regulamin i formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie www.zamoscfilmfestival.pl.

Festiwal organizują TVP Historia, Centrum Kultury Filmowej w Zamościu oraz Miasto Zamość.

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP

mz
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo