Marszałek Sejmu Elżbieta Witek zaapelowała dziś do Grodzkiego, aby Senat przyjął ustawę ws. przeprowadzenia wyborów prezydenckich jeszcze w tym tygodniu. - To jest ustawa ustrojowa, która dotyczy wyboru głowy państwa, nie może poczekać - mówiła Witek. Marszałek Sejmu nawiązała do podanej przez marszałka Senatu informacji, że posiedzenie izby, która ma zająć się m.in. ustawą dot. przeprowadzenia wyborów prezydenckich w 2020 r. zaplanowano na najbliższy poniedziałek, wtorek i środę.

- Nie dziwota, że w Senacie musimy odrabiać lekcję za Sejm, więc spodziewalibyśmy się wyrazów podziękowania

- odparł Grodzki na apel Witek kilka godzin później, na antenie Polsat News.

Odnosząc się do słów marszałek Witek, że została oszukana przez marszałka Senatu, Czarnecki wskazał prześmiewczo: „oczywiście jest to totalne zaskoczenie, ponieważ politycy Platformy słyną z prawdomówności i tego, że dotrzymują obietnic, zwłaszcza wyborczych”.

- Jako historyk powiem, że to nie jest nowa sytuacja w polskiej historii, ponieważ tego typu rokosze, tego typu psucie państwa, anarchizacja stosunków w państwie, aby tylko moje było na wierzchu, już się zdarzały

- zaznaczył.

Europoseł PiS przyznał, że działalność marszałka Grodzkiego jest „szkodliwa dla państwa polskiego”. - Państwo polskie i urząd prezydenta nie jest zabawką, piłką w grze politycznej. Szkoda, że Platforma tego nie wie, nie czuje, być może nie ma tego instynktu patriotycznego. Być może jest tego pozbawiona - mówił w rozmowie z red. Katarzyną Gójską.

- Dewizą, która przyświeca teraz większości opozycji jest im gorzej tym lepiej. Wszelkie próby takiego pełzającego zamachu stanu, są dobre. Tutaj nie liczy się jakimi środkami, liczy się cel, a tym celem jest odsunięcie tej okropnej prawicy od władzy i na ołtarzu tego Platforma Obywatelska i media im sprzyjające są w stanie złożyć wszystko, łącznie z takimi pojęciami jak konstytucja, demokracja

- dodał.