Zgodnie z zapowiedziami organizatorów, program planowanego na ten rok wydarzenia będzie przeniesiony na przyszły rok (25-30 maja) jako 14 Festiwal Muzyki Filmowej. 13. festiwalem będzie natomiast rozpoczynający się we wtorek cykl wydarzeń przygotowanych w ostatnich tygodniach specjalnie z myślą o internautach.

Od wtorku do 1 czerwca na stronie internetowej Festiwalu Muzyki Filmowej oraz kanale YouTube i profilu facebookowym prezentowane będą premierowe recitale, wywiady z kompozytorami i archiwalne koncerty.

Za pośrednictwem internetu zabierzemy naszą publiczność w nową podróż, której ścieżki starannie zaplanowaliśmy, by nawiązywały do ogłoszonego wcześniej programu. Od spokojnych, kojących cyklów "Cinema Chorale" i "Cinematic Piano" aż po wielkie, widowiskowe gale zrealizowane w Tauron Arenie Kraków. Razem zostańmy w domu i oglądajmy na profilu Festiwalu Muzyki Filmowej na Facebooku, YouTube oraz słuchajmy na falach RMF Classic

– wyjaśniła Marta Szkudlarek z Krakowskiego Biura Festiwalowego, organizatora przeglądu.

Na potrzeby 13. Festiwalu Muzyki Filmowej organizatorzy przeprowadzili wywiady online z kompozytorami: Diegiem Navarro, Volkerem Bertelmannem (Hauschka), Jeanem-Michelem Bernardem, Sonyą Belousovą i Gionem Ostinellim, Harrym Gregsonem-Williamsem, Aleksandrem Dębiczem, piosenkarką Natalią Nykiel.

Premierowe recitale przygotowali artyści od lat współpracujący z Festiwalem Muzyki Filmowej - m.in. Łukasz Targosz, Ania Karwan i Tina Guo, Maciej Zieliński. Dla festiwalowej publiczności wystąpi także Natasza Urbańska – autorski program przygotowała w Teatrze Buffo. W Dzień Dziecka organizatorzy zaproszą do domu wokalisty i aktora Marcina Jajkiewicza, który z córkami Wiktorią i Zuzią zaśpiewa m.in. piosenki z „Krainy Lodu”.

W zeszłym roku we wszystkich wydarzeniach Festiwalu Muzyki Filmowej uczestniczyło ok. 40 tys. osób.