Przepisy dotyczące izolacji oraz dystansu społecznego w ciągu ostatnich kilku miesięcy zatrzymały wielu Amerykanów w domu, gdyż groźba rozprzestrzeniania się pandemii koronawirusa pozostawała jak najbardziej aktualna. Z przeprowadzonych szacunków wynika, że wiele gospodarstw domowych zwróciło się w stronę streamingu programów telewizyjnych, aby zabić czas, ponownie oglądając znajome ulubione seriale bądź odkrywając te nowe.

CableTV.com niedawno przeprowadziło ankietę, gromadząc dane od prawie 7 000 widzów, by dowiedzieć się jakie są te najpopularniejsze.

Z wielką przewagą wygrał serial „Przyjaciele” („Friends”), który okazał się zdecydowanie najpopularniejszym programem w kraju. Sitcom NBC został uznany za najczęściej oglądany serial aż w 11 stanach, w tym w siedmiu z 10 najbardziej zaludnionych, takich jak: Kalifornia, Teksas, Floryda, Nowy Jork, Karolina Północna, Georgia i Ohio - gdzie zajął pierwsze miejsce równolegle z „NCIS”.

„NCIS” to amerykański serial kryminalny produkowany od 2003 roku. Opowiada o losach agentów rządowej agencji Naval Criminal Investigative Service, która prowadzi dochodzenia związane z przestępstwami związanymi z Marynarką lub Piechotą Morską. Początkowo serial nosił tytuł „Navy NCIS”, a dopiero w drugiej serii nazwę skrócono do „NCIS”. We wrześniu 2019 wystartował 17 sezon serialu. Na początku maja 2020, stacja CBS ogłosiła przedłużenie serii na 18 sezon. 

„Rick and Morty” uplasował się na drugim miejscu, zajmując pierwsze miejsce w czterech stanach: Alaska, Arizona, Kolorado i Nevada. Biorąc pod uwagę popularność programów, które albo były emitowane przez dłuższy czas, albo zakończyły swój bieg, drugie miejsce animowanej serii Adult Swim ( to przeznaczony dla dorosłych nocny blok programowy w amerykańskiej sieci telewizji dla dzieci Cartoon Network, działający codziennie od 20 do 6 rano) jest niespodzianką. Program emituje obecnie nowe odcinki czwartego sezonu.

Innym znaczącym zjawiskiem jest to, że niektóre stany oglądają seriale na których akcja rozgrywa się na innych lokalnych obszarach. Tak na przykład jest z serialem „Breaking Bad”, związanym z Nowym Meksykiem. Missouri zabrała się za „Ozark”. Illinois z kolei ma inny wyraźny numer jeden, jest nim „Chicago P.D.” będąc tam najczęściej oglądanym programem. Jeśli chodzi o najwyższą popularność tej produkcji w Pensylwanii, pozostaje to bardzo intrygującą zagadką.