System miejskich parkingów w centrum Łodzi - jak podają służby prasowe UMŁ - jest jednym z największych tego typu w Polsce realizowanym w formule partnerstwa publiczno-prywatnego. Wielopoziomowe parkingi powstaną przy al. Kościuszki i ulicach Tuwima oraz Wschodniej. W sumie będzie to 891 miejsc dla pojazdów w ścisłym centrum Łodzi. Ten projekt wiąże się z rewitalizacją centrum miasta.

Zamieniamy śródmiejskie ulice na wysokiej jakości zielone przestrzenie z równymi jezdniami i szerokimi chodnikami, a parkowanie organizujemy w piętrowych obiektach. Rozpoczynamy właśnie realizację pierwszych czterech

– powiedziała prezydent Łodzi Hanna Zdanowska.

Firma Mota-Engil, która będzie budować piętrowe parkingi, od lat realizuje w Łodzi wiele inwestycji. Przedsiębiorstwo odpowiadało także za budowę jednego z odcinków wschodniej obwodnicy Łodzi w ciągu autostrady A1.

Budowa czterech nowych wielopoziomowych parkingów z pewnością przyczyni się do uporządkowania przestrzeni publicznej, nada nowej jakości centrum miasta oraz przyczyni się do poprawy sytuacji parkingowej mieszkańców

- zapewniał członek zarządu Mota-Engil Central Europe PPP 2 Sp. z o.o. Marcin Podlecki.

Mota-Engil zobowiązała się w niej do zaprojektowania, budowy i eksploatacji czterech parkingów. Podpisana w poniedziałek umowa będzie obowiązywała 29 lat, potem piętrowe kompleksy z miejscami do parkowania staną się własnością miasta. Budowa wielopoziomowych parkingów w centrum Łodzi rozpocznie się w przyszłym roku.