Na stronie Biura Programu "Niepodległa" napisano, że "ekipa filmowa zawitała między innymi do Kalwarii Zebrzydowskiej i Częstochowy, Guadalupe w Meksyku, Knock w Irlandii i Kalkuty w Indiach". "Podróżując śladami świętego pokazuje także gigantyczny kapitał kulturowy, który połączył ludzi na całym świecie. Jan Paweł II na 52 minuty staje się przewodnikiem widza po świecie" - zapowiedziano.

Dodano, że w dokumencie materiały współczesne przeplatane są archiwaliami z pielgrzymek. "Całości dopełniają ciekawe rozmowy ze świadkami wizyt Jana Pawła II, jak i współczesnymi komentatorami. Pojawiają się m.in. ojciec Jerzy Tomziński (ostatni żyjący uczestnik soboru watykańskiego drugiego), doktor Janina Lyons i ksiądz Richard Gibbons. Dzięki temu wyraźnym staje się jak Papież Polak zmienił historię świata" - podkreślono.

Reżyserem filmu jest Piotr Kornobis. Dokument promuje teledysk "Poczekam na Ciebie tu", w którym zdjęciom z miejsc odwiedzanych przez filmowców towarzyszy piosenka napisana przez Piotra Kornobisa i Antoniego Wojnara w wykonaniu Basi Pospieszalskiej.

Film jest koprodukcją Biura Programu "Niepodległa" i TVP. Partnerami produkcji są Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego. Projekt dofinansowano ze środków Polskiej Fundacji Narodowej.

18 maja przypadała 100. rocznica urodzin Jana Pawła II.