Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski zastąpił Małgorzatę Kidawę-Błońską w roli kandydata Platformy Obywatelskiej na prezydenta RP. Od tego czasu rozpoczął spotkania z wyborcami w całej Polsce. Tymczasem w Warszawie, którą zarządza, wciąż jest problem z wypłatą środków z tarczy antykryzysowej dla przedsiębiorców. 

Taki był stan na 15 maja:

Od tego czasu sytuacja nie uległa znaczącej poprawie.  Pytany przez „Rzeczpospolitą”, dlaczego jego urzędnicy rozpatrzyli tylko 10 procent wniosków o pożyczkę dla mikroprzedsiębiorców, Trzaskowski stwierdził, że... "Warszawa i tak rozpatrzyła największą liczbę wniosków w Polsce". To akurat nie jest trudne, bo jest to zdecydowanie największe miasto w kraju. 

- Wypłaciliśmy już blisko 70 mln zł ze 100 mln, które przydzielił nam rząd w ramach tarczy antykryzysowej. Do tej pory wpłynęło 117,5 tys. wniosków, rozpatrzyliśmy 15 tys. z nich. Jak widać z powyższych danych, mimo wielu naszych próśb o zmiany przepisów w kwestii delegowania pracowników do wsparcia Urzędów Pracy, w tak trudnych warunkach Warszawa radzi sobie tak dobrze, jak to możliwe

 – powiedział Rafał Trzaskowski.