Kukiz grozi odejściem z Koalicji Polskiej. O PSL mówi: "Oni doskonale o tym wiedzą"

Jeżeli PSL na jesieni nie wpisze do swojego statutu zmiany ordynacji wyborczej, nie wpisze demokracji bezpośredniej to wystąpię z Koalicji Polskiej - zapowiedział dziś lider Kukiz'15 Paweł Kukiz. Pytany na antenie RMF FM, z kim mógłby stworzyć klub, odpowiedział: "z każdym, kto uzna postulaty z 2015 roku - zmianę ordynacji wyborczej, obligatoryjne dla władz referenda, ustawę antykorupcyjną, ustawę antysitwową".

Paweł Kukiz
Aleksiej Witwicki/Gazeta Polska

Jak mówił, "wszystko jest kwestią umowy".

- Jeżeli tych postulatów Polskie Stronnictwo Ludowe nie spełni, jeżeli do swojego statutu na jesień nie wpisze zmiany ordynacji wyborczej, jako planu ich partii, PSL-u, nie Koalicji Polskiej, do statutu nie wpisze demokracji bezpośredniej, to po prostu wystąpię z tej Koalicji Polskiej

 - zapowiedział lider Kukiz'15.

Zaznaczył, że "to jest oczywiste". "Będę szukał takiego partnera, który będzie mi to w stanie zagwarantować, a przynajmniej wpisać do programu, do statutu swojej partii" - dodał.

Dopytywany, do kiedy PSL ma spełnić ten warunek, powiedział, że jesienią ma się odbyć zjazd walny Stronnictwa, który "jest władny takie zmiany w statucie wprowadzić".

- Jeżeli takich zmian w statucie PSL nie wprowadzi, to wówczas wyjdę Koalicji Polskiej. Oni doskonale o tym wiedzą

 - podkreślił Kukiz.

Przed ubiegłorocznymi wyborami parlamentarnymi PSL i Kukiz'15 zawarły porozumienie w ramach Koalicji Polskiej. Kandydaci Kukiz'15 wystartowali do Sejmu z list komitetu PSL Koalicja Polska. Porozumienie - jak wówczas informowano - składało się z trzech pakietów: obywatelskiego, gospodarczego i antykorupcyjnego. W Sejmie posłowie obu ugrupowań współtworzą klub. Paweł Kukiz został szefem Rady Koalicji Polskiej.

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

 

#Paweł Kukiz #Koalicja Polska #PSL

mk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo