Minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski: Andrzej Duda przywrócił rolnikom godność

– Podniesienie wieku emerytalnego za czasów rządów Platformy Obywatelskiej najbardziej dotknęło polską wieś. Zburzono wtedy zawartą przed laty umowę społeczną. Odpowiada za to Władysław Kosiniak-Kamysz, który był ministrem pracy i polityki społecznej w rządzie Donalda Tuska i Ewy Kopacz – powiedział w programie Michała Rachonia #Jedziemy na antenie TVP Info minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski.

Jan Krzysztof Ardanowski był gościem w programie Michała Rachonia
TVP Info

Od dawna rolnicy mieli możliwość przechodzenia na wcześniejsze emerytury. Zmieniło się to za czasów rządów PO-PSL. 

Władysław Kosiniak-Kamysz zrujnował wypracowany przed laty kompromis. Decyzja, aby podnieść wiek emerytalny do 67. roku życia dotyczyła w największym stopniu rolników. Doceniając ich ciężką pracę, mieli oni możliwość przechodzenia na wcześniejszą emeryturę w wieku 60 w przypadku mężczyzn i 55 lat w przypadku kobiet. Decyzja Kosiniaka-Kamysza wywróciła to do góry nogami

- przypomniał Ardanowski. 

Wiek emerytalny obniżył dopiero rząd PiS, a potwierdził to swoim podpisem prezydent Andrzej Duda. Ale to jeszcze nie koniec zmian. 

Jesteśmy na etapie prowadzenia analiz finansowych i społecznych w kwestii przywrócenia wcześniejszej emerytury rolnikom 

– zdradził minister rolnictwa.

Ardanowski podsumował pięciolecie prezydentury Andrzeja Dudy. W weekend minęła rocznica zwycięstwa kandydata PiS nad Bronisławem Komorowskim w drugiej turze wyborów prezydenckich.

Andrzej Duda przywrócił ludziom na wsi godność. Jest on kontynuatorem myśli społecznej śp. Lecha Kaczyńskiego, którego byłem doradcą społecznym. Znakiem rozpoznawczym obecnie urzędującego prezydenta jest godność. On przywrócił ją ludziom mieszkającym na wsi. Przypomniał, że Polakami nie są tylko osoby w białych kołnierzykach, mieszkający w wielkich miastach. To truizm, ale przez lata nikt nie potrafił tego zrobić

- zakończył minister rolnictwa.

 

 Źródło: TVP Info

 

#Jan Krzysztof Ardanowski #TVP Info #"Jedziemy" #Michal Rachoń

ko
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo