Najwyższa Obstrukcjo!

  

Ponad dwa tygodnie starzy sędziowie Sądu Najwyższego za pomocą obstrukcji blokowali wybór kandydatów na I prezesa, którego i tak wybierze prezydent Andrzej Duda. Widać było, że np. blokując wybór komisji… liczącej głosy, czuli się jak ryba w wodzie. A czemu tak? Bo całe sądownictwo III RP nazwać można sądownictwem obstrukcyjnym.

Kalendarium procesów Czesława Kiszczaka z lat 1994–2015 pokazuje gamę jego instrumentów: zwolnienia lekarskie, przedłużające się badania biegłych, zawieszenia procesu, przedawnienie, powtarzanie procesu… A procesy biznesmenów, np. Henryka Stokłosy oskarżonego o przestępstwa z lat 1989–2005, w tym trzymanie pracowników w prywatnym więzieniu? Wyrok 8 lat więzienia z 2013 r., uchylony w 2014 i przedawnienie w 2015. No i kolejna kategoria: odpowiedzialność sędziów. Na przykład sędzia Lucyna Słupianek-Zborowska z Poznania, prawomocnie skazana w aferze reprywatyzacyjnej, której mąż był członkiem gangu reprywatyzującego kamienice, a potem przeniesiona do Łodzi, gdzie nadal wydawała wyroki, bo przez 10 lat nie zakończyło się jej postępowanie dyscyplinarne? Parafrazując hasło na sądowych gmachach: obstrukcja była „ostoją mocy i trwałości” mafijnej III RP.

 


Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts