Kibice w walce z wirusem

  

Do sytuacji pandemii zdążyliśmy się już mentalnie przyzwyczaić. Chociaż nasze ulice powoli się zapełniają i życie wraca na dawne tory, wirus nie został jeszcze ostatecznie pokonany. Warto więc wciąż dbać o dyscyplinę.

Aby udało się podtrzymać dobrą passę w walce ze współczesną zarazą, warto dziś pokazać, co już wspólnie osiągnęliśmy. Pisałem już na tych łamach wielokrotnie o akcjach kibiców, którzy w całej Polsce przeprowadzili w ostatnich miesiącach zbiórki pieniędzy, artykułów spożywczych, maseczek i płynów dezynfekujących. Te rzeczy były dostarczane do szpitali, przychodni, stacji ratowników medycznych. Co najważniejsze, kibice wciąż nie zwalniają tempa i pomoc nadal płynie.

W miniony wtorek delegacja kibiców Śląska Wrocław odwiedziła już 14. placówkę medyczną w ramach swojej akcji wspierania służby medycznej w okresie epidemii. Tym razem przedstawiciele Stowarzyszenia Kibiców „Wielki Śląsk” pojawili się z darami we Wrocławskim Centrum Zdrowia. To przychodnia, która mieści się na Starym Mieście w stolicy Dolnego Śląska. Wedle zapotrzebowania fani WKS dostarczyli do placówki artykuły spożywcze w postaci wody mineralnej, napojów słodzonych oraz kawy.

Stowarzyszenie Kibiców „Wielki Śląsk” poinformowało w mediach społecznościowych, że w ramach akcji obdarowana zostanie jeszcze jedna placówka medyczna. Na tym kibice zamierzają zakończyć pomoc dla pracowników medycznych i ich pacjentów, aby skupić się potem na pomocy kombatantom. To do nich będzie trafiało następne wsparcie od sympatyków WKS.

Z kolei od czterech tygodni trwa akcja Legii Warszawa pod hasłem „Gotowi do pomocy”. Warszawski klub objął opieką seniorów, którzy są najbardziej narażeni na zakażenie się koronawirusem. Starsze osoby, które zgłoszą się do klubu po wsparcie, mogą otrzymać od wolontariuszy pomoc w formie ciepłego posiłku czy zrobienia zakupów spożywczych lub farmaceutycznych, a także pomoc techniczną i psychologiczną. Wolontariusze wspierający tę inicjatywę docierają z pomocą do prawie tysiąca seniorów w stolicy. Organizatorzy rozdysponowali już ponad 10 tys. posiłków. To niezwykle piękne i budujące przykłady.

W tych dniach w kilku klubach kibica ogłoszono też aukcje charytatywne związane ze zbliżającym się Dniem Dziecka. Wciąż czekamy na decyzję w sprawie organizacji kolonii dla dzieci. W tym roku chcieliśmy wraz z kibicami Lecha, Zawiszy i Lechii zaprosić kolejne grupy naszych małych rodaków z Wileńszczyzny na wakacje w Polsce. Z ostatecznymi decyzjami trzeba się jednak wstrzymać, bo na dzisiaj nie wiadomo, jakie będą w tym względzie rekomendacje ministra zdrowia, a także czy otwarte zostaną granice. Trzymamy więc rękę na pulsie!


Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts