Cieszę się ogromnie, że w tej trudnej sytuacji, w jakiej się znaleźliśmy, jest wśród ludzi optymizm; chciałbym, żeby optymizm i poczucie wewnętrznej siły zawsze było naszą cechą

- mówił w sobotę w Maciejowicach (woj. mazowieckie) prezydent Andrzej Duda.

Dodał, że Polacy zawsze potrafili przejść przez najtrudniejsze okresy w naszej historii. "Cieszę się, że te pozytywne tutaj słowa, które słyszę o tym, że jest siła, że wracamy, one pokazują, że to w nas przetrwało przez pokolenia i dalej tacy jesteśmy. Bardzo państwu za to dziękuję" - powiedział.

Sobotnie wizyty prezydenta w kilku miejscowościach na Mazowszu dokumentowali na Twitterze m.in. pracownicy KPRP. Informując o wizycie prezydenta w Muzeum Tadeusza Kościuszki w Maciejowicach napisali, że to "lokalne miejsce pamięci o wielkim Polaku". "To Polskość zapisana na kartach historii" - dodali.

Z kolei na profilu użytkownika @PL1918 zamieszczono filmiki pokazujące składanie przez prezydenta Dudę wieńców w Maciejowicach: pod pomnikiem "Tadeuszowi Kościuszce, Naczelnikowi Narodu Polskiego i Jego żołnierzom – w rocznicę bitwy pod Maciejowicami" oraz pod tablicą upamiętniającą spotkanie prezydenta Lecha Kaczyńskiego z mieszkańcami Maciejowic w 2009 roku. Tablica upamiętnia też tragiczną śmierć pary prezydenckiej i towarzyszącej jej delegacji w 2010 roku pod Smoleńskiem.

Prezydent zwrócił na TT uwagę, że "przy Rynku w Maciejowicach można kupić najlepsze podobno wędliny i pieczywo w okolicy". "Mieszkańcy zachwalają. Warto sprawdzić, chociaż trzeba chwilę postać w kolejce. Ale to też okazja do rozmów" - napisał Duda.

Prezydent przekonywał na TT, że "poranne zakupy na targowisku w Garwolinie to dobra okazja do rozmów o zwykłych, ale ważnych sprawach". "Polaków (co) dzienne rozmowy" - dodał, dołączając fotografię, na której widać, jak kupuje lokalne warzywa.