Duda podkreślił, że "dzięki tarczy antykryzysowej firma Lechpol otrzymała tzw. +postojowe+, dzięki czemu połowa pracowników pracowała, a połowa była na postojowym".

Zdaniem prezydenta "polska gospodarka wraca do normy".

"Firma Lechpol jest przykładem, że pomoc, która został zaoferowana przeze mnie i polski rząd (w ramach tarczy antykryzysowej) rzeczywiście trafiła tam, gdzie powinna i wsparła tych, którzy produkują, i mają miejce pracy, bo żaden pracownik (firmy Lechpol) nie został zwolniony"

- podkreślił Duda.

Prezydent wyraził nadzieję, że "firma Lechpol będzie się nadal dynamicznie rozwijać, nie tylko w Polsce, ale także za granicą".

W czwartek Ministerstwo Rozwoju podało, że wartość przyznanej pomocy w ramach tarczy antykryzysowej według stanu na 20 maja wyniosła 42,88 mld zł. Dodano, że do przedsiębiorców trafiło już blisko 4 mld zł w mikropożyczkach.

Obowiązująca od 1 kwietnia tarcza antykryzysowa, która ma przeciwdziałać gospodarczym skutkom pandemii, przewiduje m.in. zwolnienie mikrofirm do 9 osób ze składek do ZUS na 3 miesiące; świadczenie postojowe dla zleceniobiorców (umowa zlecenia, agencyjna, o dzieło) i samozatrudnionych o przychodzie poniżej 3-krotności przeciętnego wynagrodzenia; dofinansowanie wynagrodzeń pracowników – do wysokości 40 proc. przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia i uelastycznienie czasu pracy – dla firm w kłopotach.