W konkatedrze w Ostrowie Wielkopolskim uroczystość święceń poprowadzi bp Łukasz Buzun. Łącznie wyświęconych zostanie sześciu diakonów (3 w Kaliszu i 3 w Ostrowie Wlkp.). Uroczystości rozpoczną się dziś o godz. 11.00

W poniedziałek 18 maja, po emisji filmu braci Sekielskich "Zabawa w chowanego", Delegat KEP ds. ochrony dzieci i młodzieży abp Wojciech Polak przesłał zawiadomienie w sprawie Biskupa kaliskiego do Nuncjatury.

- W czwartek otrzymał z Nuncjatury potwierdzenie przekazania pisma - zgodnie z procedurą - do Stolicy Apostolskiej - poinformował, cytowany przez KAI, ks. Piotr Studnicki, kierownik biura Delegata Episkopatu ds. ochrony dzieci i młodzieży.

W oświadczeniu wydanym tuż po filmie braci Sekielskich abp Polak stwierdził, że dokument ten "ukazuje, że nie dochowano obowiązujących w Kościele standardów ochrony dzieci i młodzieży". Dodał, że chodzi o "sposób traktowania osób pokrzywdzonych i ich rodzin, brak podjęcia odpowiednich działań w wyniku otrzymanych informacji o wykorzystywaniu seksualnym dzieci przez księdza, czyli niewypełnienie obowiązków nałożonych na przełożonego przez prawo kościelne".