Przed audycją na stronie pojawiła się informacja, że "piątkowe audycje Listy Przebojów Trójki zostają zawieszone".

"Dziś po godzinie 19.00 zagramy przeboje znane z trójkowej anteny. Czynimy tak z szacunku dla słuchaczy i wszystkich prowadzących ten kultowy program, a przede wszystkim dla Marka Niedźwieckiego, który zdecydował się zakończyć współpracę z Programem 3 Polskiego Radia"

- poinformowano.

Marek Niedźwiecki odszedł z Programu III Polskiego Radia po wydarzeniach związanych z notowaniem "Listy Przebojów" z 15 maja i zdjęciem informacji o wygranej piosenki Kazika "Twój ból jest lepszy niż mój". W aktualnym notowaniu LP3 (nr 1999 z 22 maja, dostępnym na stronie internetowej) piosenka Kazika "Twój ból jest lepszy niż mój" ponownie zajęła pierwsze miejsce.

Pod siedzibą Trójki o godzinie 19.07, o której do tej pory emitowano "LP3", odbyła się w piątek manifestacja, na którą w szczytowym momencie przybyło ok. 200 osób. Na Myśliwieckiej był też kandydat Lewicy na prezydenta Robert Biedroń.

W związku z obowiązującymi obostrzeniami na miejscu zjawili się policjanci, którzy przypominali, że zgromadzenia w dobie epidemii są nielegalne. Rzecznik stołecznej policji nadkom. Sylwester Marczak poinformował, że funkcjonariusze legitymowali uczestników i nakładali mandaty karne. W przypadku odmowy przyjęcia mandatu wnioski o ukaranie trafią do sądu.

Rzecznik KSP odniósł się także do obecności polityków pod Trójką.

"To kolejny raz, kiedy nielegalnym zgromadzeniom stanowiącym zagrożenie w rozprzestrzenianiu się wirusa towarzyszą wystąpienia polityków. Zwracamy się z prośbą, by w swoich działaniach uwzględniać również zdrowie osób gromadzących się"

- podkreślił.