Zlecenie za fabrykę przetwarzania osocza?

  

Z bohatera walki z koronawirusem stał się dziś dla opozycji czarnym ludem. Prof. Łukasza Szumowskiego, ministra zdrowia, atakuje się za decyzje podejmowane u początków epidemii oraz interesy prowadzone przez jego rodzinę. Opozycja, nawet jeżeli czyni to nieświadomie, działa ręka w rękę z lobbystami koncernów farmaceutycznych, które wydały zlecenie na prof. Szumowskiego.

Podjęte przez niego decyzje dotyczące m.in. budowy fabryki frakcjonowania osocza krwi poważnie uderzą je po kieszeni. „Gazeta Polska” ujawniła, że po realizacji tej inwestycji Polska nie będzie musiała wydawać rocznie 0,5 mld zł na leki osoczopochodne. Będzie bowiem w tym zakresie samowystarczalna. Głowa Łukasza Szumowskiego musi więc kosztować bardzo dużo.


Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie, niezalezna.pl,

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts