Biedroń pojawił się na proteście pod siedzibą "Trójki". Skomentowała to policja

Dziś wieczorem pod siedzibą radiowej Trójki na Myśliwieckiej w Warszawie zebrało się ok. 200 osób na znak protestu wobec ostatnich wydarzeń związanych z 1998. notowaniem listy przebojów. Wśród zebranych znalazł się też kandydat Lewicy na prezydenta, Robert Biedroń. - To kolejny raz, kiedy nielegalnym zgromadzeniom stanowiącym zagrożenie w rozprzestrzenianiu się wirusa towarzyszą wystąpienia polityków. Zwracamy się z prośbą, by w swoich działaniach uwzględniać również zdrowie osób gromadzących się - skomentowała sprawę Komenda Stołeczna Policji.

foto w tle: Tomasz Adamowicz/Gazeta Polska; Twitter.com/Robert Biedroń (@RobertBiedroń) [screenshot]

Pod siedzibą Trójki o godzinie 19.07, o której do tej pory emitowano "Listę przebojów Trójki", rozpoczęła się manifestacja, na którą w szczytowym momencie przybyło ok. 200 osób. Uczestnicy trzymali transparenty: "Wolne media", "Stop PiS". Pojawiło się też hasło "Trójkę kocham i rozumiem, Trójki oddać nie umiem". Na Myśliwieckiej był też kandydat Lewicy na prezydenta, Robert Biedroń.

W związku z obowiązującymi obostrzeniami na miejscu zjawili się policjanci, którzy przypominali, że zgromadzenia w dobie epidemii są nielegalne.

Rzecznik stołecznej policji nadkom. Sylwester Marczak poinformował, że funkcjonariusze legitymowali uczestników i nakładali mandaty karne. W przypadku odmowy przyjęcia mandatu wnioski o ukaranie trafią do sądu.

Rzecznik KSP odniósł się także do obecności polityków pod Trójką.

- To kolejny raz, kiedy nielegalnym zgromadzeniom stanowiącym zagrożenie w rozprzestrzenianiu się wirusa towarzyszą wystąpienia polityków. Zwracamy się z prośbą, by w swoich działaniach uwzględniać również zdrowie osób gromadzących się

- podkreślił. [polecam:https://niezalezna.pl/331059-o-co-tu-chodzi-najpierw-awantura-w-radiowej-trojce-pozniej-lista-przebojow-trzaskowskiego]

Piątkowe audycje Listy Przebojów Programu III zostały zawieszone. Zamiast LP3 stacja wyemitowała dzisiaj przeboje znane z trójkowej anteny.


Podczas notowania Listy Przebojów Programu Trzeciego w piątek 15 maja podano, że pierwsze miejsce zajęła piosenka Kazika "Twój ból jest lepszy niż mój". Kierownictwo programu zablokowało stronę, gdzie publikowane są wyniki LP3, a głosowanie zostało unieważnione. Dyrektor Programu Trzeciego Tomasz Kowalczewski podał, że podczas głosowania został złamany regulamin i do głosowania wprowadzono piosenkę spoza listy. Taką opinię przedstawiła też prezes Polskiego Radia Agnieszka Kamińska, oświadczając, że unieważnienie piątkowej Listy Przebojów Trójki nie ma nic wspólnego z cenzurą.

W niedzielę Kowalczewski poinformował, że w radiu prowadzone są "intensywne prace nad wyjaśnieniem nieprawidłowego głosowania". Według niego, z ustaleń informatyków wynika iż to "prowadzący tego dnia audycję zdecydował o przestawieniu piosenki" Kazika na miejsce pierwsze, a piosenka wybrana przez słuchaczy z największą liczbą głosów spadła na miejsce szóste.

Z Trójki odszedł prowadzący listę od 1982 r. Marek Niedźwiecki. Ze stacją pożegnali się także m.in. Piotr Kaczkowski, Hirek Wrona, Marcin Kydryński i Agnieszka Szydłowska. Zakończenie współpracy z "Trójką" zapowiedzieli również artyści, m.in. Tomasz Organek, Muniek Staszczyk, Daria Zawiałow.

Dyrekcja Trójki zapowiedziała w poniedziałek zlecenie audytu Listy Przebojów na przestrzeni ostatnich lat i stworzenie regulaminu audycji.

 Źródło: niezalezna.pl, PAP, Twitter

 

#Trójka #Robert Biedroń

rn
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo